Święto Pań w Dorohusku

10 marca br. w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ZSP w Dorohusku odbyły się gminne obchody „Dnia Kobiet”.

Uroczystość rozpoczęła się od życzeń złożonych przez Wojciecha Sawę – Wójta Gminy Dorohusk oraz Mieczysława Gałeckiego – Przewodniczącego Rady Gminy, a każda z Pań uczestniczących w wydarzeniu została obdarowana upominkiem.

Jako pierwszy odbył się mini-pokaz sukien okolicznościowych, przygotowany przez Pracownię krawiecko-tapicerską REP STYL – Ewa i Rafał Pieczykolan. W rolę modelek wcieliły się odważne mieszkanki gminy Dorohusk.

Następnie na scenie wystapiły się uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dorohusku – Urszula Błaszczuk oraz Martyna Dziewiczkiewicz. W związku z przypadającym na 11 marca „Dniem Sołtysa”, została przygotowana również niespodzianka dla sołtysów. Wójt wraz z Przewodniczącym Rady Gminy wręczyli im dyplomy i upominki.

Gwiazdą uroczystości był zespół Banda Barbary, który zaprezentował publiczności piosenki Agnieszki Osieckiej w swoich autorskich aranżacjach.

Podczas wydarzenia czynna była kawiarenka, stoiska promocyjne oraz wystawy prac przygotowane przez KGW w Okopach-Kolonii, KGW „Ale Babki” w Dorohusku oraz KGW „Nadbużańskie Okopianki” w Okopach.

Imprezę prowadziła Renata Lalik – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Turystyki w Dorohusku.

Sponsorami uroczystości byli: Gmina Dorohusk, Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku, Wójt Gminy Dorohusk, Radni Rady Gminy Dorohusk oraz Komendant Gminny OSP. Organizatorami byli: Gmina Dorohusk, Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dorohusku.

Call Now Button