Sprzedaż końcowa węgla

W związku z wejściem w życie zmian w ustawie z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2022 r., poz. 2236), Wójt Gminy Dorohusk informuje, że Gmina Dorohusk przystępuje do sprzedaży końcowej paliwa stałego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych, w okresie od 08 maja 2023 r. do dnia 31 lipca 2023 r.

Wnioski na zakup paliwa stałego w cenie 2 000,00 zł/tona można składać do dnia 30 czerwca 2023 r. w Urzędzie Gminy Dorohusk, natomiast odbiór węgla musi nastąpić nie później niż do 31 lipca 2023 r.

Ilość dostępnego węgla wg sortymentów:

  • groszek: 9,75 tony
  • orzech: 1 tona

Sprzedaż będzie prowadzona do wyczerpania zasobów.

Zniesiony został limit zakupu węgla przypadający na każdego uprawnionego mieszkańca. W chwili obecnej, każdy uprawniony mieszkaniec może zakupić dowolną ilość węgla. Zgodnie z nowelizacją ustawy będzie możliwy zakup węgla przez mieszkańców innych gmin, o ile są uprawnieni do dodatku węglowego.

Mieszkańcy innych gmin chcący zakupić węgiel wraz z wnioskiem muszą dostarczyć zaświadczenie z Urzędu Gminy, w której zamieszkują o wypłaconym lub o pozytywnie rozpatrzonym wniosku o wypłatę dodatku węglowego.


Dokumenty do pobrania:

Call Now Button