Rekreacyjno-wędkarska integracja nad zalewem

W sobotę, 4 czerwca 2022 r. nad zalewem Husynne odbył się Integracyjny Piknik Rekreacyjno-Wędkarski z okazji Dnia Dziecka. Pomimo nienajlepszej tego dnia pogody, frekwencja dopisała, a w przygotowanych przez organizatorów zawodach udział wzięło prawie 200 dzieci, w tym kilkanaścioro z Ukrainy.

Pierwszym punktem pikniku były zawody wędkarskie, w których udział wzięło 30 zawodników. W grupie młodszej zwyciężył Hubert Wingert, łowiąc także największą rybę zawodów (wzdręgę o dł. 26,7 cm). W grupie starszej najlepszy okazał się Łukasz Janiczuk.

W części rekreacyjnej pikniku, która rozpoczęła się o godz. 13:00 na uczestników czekało wiele atrakcji. Dzieci obejrzały występ zespołu „Kosmokwaki” i z zaangażowaniem uczestniczyły w muzycznych zabawach przygotowanych przez  bohaterów. Następnie na scenie zaprezentowały się grupy taneczne działające przy GOKiT w Dorohusku.

Wszyscy chętni mogli wziąć udział w pokazie bokserskim i spróbować swoich sił z zawodowym pięściarzem – Michałem Soczyńskim. Organizatorzy przygotowali również ciekawe zabawy z animatorem, kolorowe tatuaże, dmuchane zjeżdżalnie oraz możliwość popływania kajakiem po zalewie.  Nie zabrakło malowania twarzy, modelowania balonów oraz warsztatów malowania na szkle, które prowadzone były przez pracowników i uczestników ŚDS „Cytrynka” w Dorohusku.

Przez cały czas trwania pikniku, uczestnicy imprezy, mogli posilić się daniami kuchni regionalnej przygotowanymi przez Panie z KGW w Michałówce oraz kiełbaskami z grilla. Serwowane były także napoje i słodkie przekąski.

Odbyły się zawody strzeleckie i wspinaczkowe, a także w łowieniu rybek magnetycznych. Wszyscy biorący udział we współzawodnictwie otrzymali nagrody i drobne upominki. Najmłodszym uczestnikiem pikniku okazał się trzymiesięczny Mateusz Matwiejuk z Ukrainy.

Organizatorami byli: Gmina Dorohusk, Zarząd Koła PZW Dorohusk, Grzegorz i Karol König, Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów IPA Chełm, Koło Gospodyń Wiejskich w Michałówce, Środowiskowy Dom Samopomocy „Cytrynka” w Dorohusku, Gminna Biblioteka Publiczna w Dorohusku, Szkolne Koło Strzeleckie „Invictus„ w Dorohusku, Open Bug – spływy kajakowe.

Sponsorami byli: Gmina Dorohusk, Koło PZW Dorohusk, Grzegorz i Karol König, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów IPA Chełm, Magdalena i Adam Błaszczak, Starostwo Powiatowe w Chełmie.

Call Now Button