Nowoczesny Senior – przewodnik po cyfrowym świecie

Z okazji Festiwalu Cyfryzacji Fundacja Digital Polska wydała specjalną publikację dla osób starszych pod tytułem „Nowoczesny Senior – przewodnik po cyfrowym świecie”.

W dobie epidemii koronawirusa, kiedy wszystkie sfery życia przenoszą się do sieci, wiedza na temat Internetu jest seniorom niezbędna. Z tego powodu „Nowoczesny Senior – przewodnik po cyfrowym świecie” może być przydatny dla wszystkich osób starszych, szczególnie tych mniej obeznanych z nowoczesnymi technologiami cyfrowymi.

Opracowana przez ekspertów publikacja składa się z ośmiu rozdziałów. Jest napisana prostym językiem, tak aby wszelkiego rodzaju opisy czy instrukcje były zrozumiałe dla osób, które do tej pory rzadko albo w ogóle nie korzystały z sieci. Ponadto, treści są uzupełnione o grafiki – co sprawi, że osobom starszym nie straszna będzie obsługa takich urządzeń jak smartfon, tablet czy laptop.

Poszczególne rozdziały, krok po kroku, wprowadzają w wirtualny świat. Treść pierwszych koncentruje się na genezie internetu oraz sposobie, w jaki można z niego korzystać. Kolejne przedstawiają zasady działania najpopularniejszych urządzeń. Następnie seniorzy dowiadują się, czym różni się internet stacjonarny od mobilnego oraz do czego służy router. W ostatnich rozdziałach „Przewodnika” spory nacisk położony jest na sprawy związane z bezpieczeństwem w sieci.


Pliki do pobrania:

Call Now Button