Niepodległa do Hymnu 2020

Z powodu sytuacji epidemicznej oraz licznych obostrzeń tegoroczne gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą się w formie dostosowanej do aktualnych zaleceń sanitarnych.

W kościele pw. św. Jana Nepomucena w Dorohusku odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny, która rozpocznie się o godzinie 12:00 odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”. Wojciech Sawa – Wójt Gminy Dorohusk wraz z Mieczysławem Gałeckim – Przewodniczącym Rady Gminy przed nabożeństwem złożą kwiaty pod Pomnikiem 100-lecia Niepodległości RP.

Zachęcamy mieszkańców gminy do włączenia się w obchody odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez wywieszenie flag oraz wzięcie udziału w akcji „Niepodległa do Hymnu”, by pomimo ograniczeń wspólnie przeżywać i obchodzić najważniejsze patriotyczne święto wszystkich Polaków.

Hymn państwowy można odśpiewać bez wychodzenia z domu dzięki transmisji Mszy św. z kościoła w Dorohusku pod adresem: https://www.facebook.com/Parafia-%C5%9AwJana-Nepomucena-w-Dorohusku-711836222312326 oraz licznym transmisjom w mediach.

Call Now Button