Łowieckie święto w Dorohusku

W minioną sobotę, 30 września br., na placu przy Pałacu Suchodolskich w Dorohusku odbył się „Festiwal Kultury Łowieckiej” zorganizowany przez Gminę Dorohusk, GOKiT w Dorohusku oraz Koło Łowieckie nr 82 „Dubelt” w Chełmie.

Podczas festiwalu odbył się konkurs pieśni, piosenek i ballad łowieckich oraz konkurs na najsmaczniejszy bigos myśliwski.

Wyniki zmagań muzycznych:

Soliści – dzieci do 12 lat:

  1. Nikola Koniczuk (SP w Świerżach)

Soliści – młodzież od 13 do 18 lat:

  1. Urszula Błaszczuk (ZSP w Dorohusku)
  2. Julia Mękal (ZSP w Dorohusku)

Zespoły śpiewacze – dorośli z akompaniamentem:

  1. ex aequo: „Ale Babki z Kapelą Męską” (GOKiT w Dorohusku), Cykady (GOKiT w Dorohusku)
  2. „Lokalsi” z Okszowa i okolic
  3. „Swojska Nuta” (MOK Dworek – Rejowiec Fabr.)

Umiejętności wokalne uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie: Michał Jakubowski – leśniczy Leśnictwa Husynne, myśliwy, członek Zespołu Reprezentacyjnego Sygnalistów Myśliwskich „Polesia Czar” przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, Władysława Skoczylas – Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Dorohusku, emerytowany nauczyciel muzyki, Leszek Prus – muzyk, członek zespołu CudaWianki, myśliwy w Kole Łowieckim nr 82 Dubelt w Chełmie.

Najsmaczniejszym bigosem okazał się bigos przygotowany przez KGW w Wólce Okopskiej, drugie miejsce zdobył bigos Małgorzaty Babiarz, reprezentującej KGW w Pograniczu, a trzecie miejsce przypadło Bożenie Gałeckiej z KGW „Ale Babki” w Dorohusku. Wyróżnienia przyznano: Monice Kowalczuk, Barbarze Mękal, Halinie Iwko, Mai Łuć oraz KGW w Okopach-Kolonii.

Przy wyborze najsmaczniejszego bigosu pracowała komisja w składzie: Jolanta Orlon – Skarbnik Koła Łowieckiego nr 82 „Dubelt” w Chełmie, Robert Krawiec – Strażnik Łowiecki, Zenon Wilgos – Członek Koła Łowieckiego nr 82 „Dubelt” w Chełmie.

Podczas wydarzenia nie zabrakło stoisk KGW „Ale Babki” w Dorohusku oraz KGW w Turce. Chętni mogli obejrzeć wystawę trofeów myśliwskich, skosztować pieczonego prosiaka oraz kiełbasek i ziemniaków z ogniska – serwowanych przez koło łowieckie, a także zjeść placki ziemniaczane i watę cukrową – przygotowane przez KGW w Okopach-Kolonii.

Najmłodsi brali udział w grach oraz łowieckim kole fortuny.

 

Call Now Button