Konkurs Kobieta Gospodarna Wyjątkowa 2021

Serdecznie zapraszamy wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenia do wzięcia udziału w trzeciej już edycji Konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa.

Tym razem zapraszamy do rywalizacji w nowych, trzech kategoriach:

  1. „Ciasto jak dawniej” na najlepszy tradycyjny wypiek cukierniczy – ciasta zgłaszane do konkursu powinny posiadać co najmniej 25 letnią recepturę.
  2. „Ziołowe skarby kulinarne” – wyroby zgłaszane do konkursu powinny zawierać w przepisie zioła.
  3. „Serweta inspirowana tradycją” – na najpiękniejszy wyrób rękodzielniczy – serwetka może być wykonana dowolną techniką włókienniczą: koronka (np. szydełkiem, na drutach, klockowa, igłowa, frywolitka), różne rodzaje haftów (np. płaski, richelieu, krzyżykowy).

Wszystkie zgłoszone do konkursu wyroby zarówno kulinarne, jak i rękodzielnicze powinny nawiązywać do tradycji i bogactwa kulturowego naszego regionu.

Nieprzekraczalny termin dostarczenia zgłoszeń upływa dnia 31.05.2021r. (obowiązuje data wpływu zgłoszenia do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie).

Organizatorem konkursu jest Jednostka Regionalna Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Lubelskiego.

Szczegóły konkursu wraz z regulaminami dostępne są na stronie: https://www.lubelskie.pl/aktualnosci/konkurs-kobieta-gospodarna-wyjatkowa-2021/.

Call Now Button