Gminny Dzień Dziecka

3 czerwca br. na placu przed Pałacem Suchodolskich obchodziliśmy Gminny Dzień Dziecka. Słoneczna pogoda i ciekawe atrakcje przygotowane przez organizatorów zapewniły wszystkim uczestnikom wyśmienitą zabawę.

Piknik rozpoczął się od występu iluzjonisty – Pawła Kwietnia, następnie na scenie zaprezentowały się grupy taneczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury i Turystyki w Dorohusku. Chętne dzieci miały możliwość wzięcia udziału w zabawach sportowych oraz warsztatach malowania na szkle. Mogły także pomalować buźki i włosy oraz przyozdobić się w brokatowe tatuaże. Przez cały czas trwania imprezy czynne były dmuchane zjeżdżalnie, place zabaw i basen z rowerkami wodnymi. Bohaterami dnia były Myszki Miki i Minnie, ale największą atrakcją okazała się zabawa w pianie.

Podczas wydarzenia odbyły się także Rodzinne Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Dorohusk przeprowadzone przez Gminne Koło Strzeleckie LOK „Invictus”. W zawodach udział wzięły 42 dwuosobowe drużyny. Zawody rozgrano w dwóch kategoriach: Młodzicy – 1. miejsce zdobyły Maja i Ewa Stachniuk, 2. miejsce Szymon i Maciej Witkowscy, a 3. Sylwia i Milena Różewicz oraz Juniorzy – 1. miejsce wystrzelali Weronika i Mirosław Kawalec, 2. miejsce Agnieszka i Jarosław Juścińscy, a 3. miejsce trafiło do Julii i Magdaleny Chomiarczuk.

Sponsorem głównym wydarzenia była Gmina Dorohusk. Sponsorami byli również Magdalena i Adam Błaszczak, Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku, Stowarzyszenie AKTYWNI SILNIEJSI WAŻNIEJSI.

Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki we współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy „Cytrynka”, Gminnym Kołem Strzeleckim LOK „Invictus”, Gminną Biblioteką Publiczną oraz Stowarzyszeniem AKTYWNI SILNIEJSI WAŻNIEJSI.

Call Now Button