Dożynki Gminne – Dorohusk 2022

Gmina Dorohusk serdecznie zaprasza na „Dożynki Gminne – Dorohusk 2022”, które odbędą się w niedzielę, 28 sierpnia 2022 r. na placu przy Pałacu Suchodolskich w Dorohusku. 

Uroczystości rozpoczną się o godz. 13:00 od Mszy Św. plenerowej. Wcześniej, ulicami Dorohuska przejedzie korowód dożynkowy.

Wystąpią: Teosinki, CudaWianki, Sąsiedzi, Pogodna Jesień, Cykady, Ale Babki z Kapelą Męską, Swojska Kapela, Zgrany Band, Halina Mysakowska, Tribute To Wodecki. O godz. 17:00 na scenie pojawi się gwiazda tegorocznych dożynek – zespół Long & Junior.

Z okazji święta plonów odbędą się konkursy na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy i Tradycyjny Chleb Wiejski, których zwycięzcy będą reprezentantami naszej gminy w konkursach powiatowych. Rozegrane zostaną Dożynkowe Zawody Wędkarskie (w sobotę, 27 sierpnia) i Dożynkowe Zawody Strzeleckie. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadzi konkurs pn. „BHP w rolnictwie”.

Zaplanowano także wystawę broni i wystawę rękodzieła oraz animacje dla dzieci. Zainteresowani będą mogli podpatrzeć przy pracy kowala. Przez cały czas trwania dożynek czynne będą punkty gastronomiczne i dmuchane zjeżdżalnie. Imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni i zabawa z DJ-em.


Dokumenty do pobrania:

Call Now Button