OSP Ostrów najlepsze w gminie

W sobotę 25 maja 2024 r., na boisku w Rudzie-Hucie, odbyły się zawody sportowo–pożarnicze jednostek OSP z terenu gmin Dorohusk oraz Ruda-Huta.

6. OSP Wólka Okopska

W klasyfikacji międzygminnej OSP Ostrów zajęło 2. miejsce, OSP Świerże 3. miejsce, a zwyciężyła drużyna OSP Żalin z gminy Ruda-Huta. W tym roku z gminy Dorohusk startowały tylko drużyny męskie.

Na ręce dowódców drużyn startujących wręczone zostały puchary, dyplomy oraz nagrody finansowe. Wręczenia nagród dokonali: w imieniu Wójta Gminy Dorohusk, Przewodnicząca Rady Gminy Dorohusk – Małgorzata Sarzyńska, Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych – Tadeusz Sinkowski, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie – bryg. Wojciech Chudoba, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Chełmie – Kazimierz Smal.