6,5 miliona na inwestycje

Przed kilkoma dniami rząd opublikował listę inwestycji, jakie mają zostać zrealizowane w ramach pierwszej edycji pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych w ramach tzw. „Polskiego Ładu”. Na liście znalazły się dwa duże projekty gminy Dorohusk, wycenione na kwotę niemal 6,5 mln zł.

Budowa i modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Dorohusk oraz budowa oświetlenia boiska sportowego w Dorohusku-Osadzie to pierwsze z zadań jakie będzie realizowane z otrzymanych środków. W ramach inwestycji wymienione zostaną przestarzałe oprawy oświetleniowe na nowe – energooszczędne LED. Zostaną też zamontowane nowe słupy oświetleniowe z ledowymi lampami. Na stadionie w Dorohusku powstanie oświetlenie, które umożliwi nie tylko trenowanie, ale również rozgrywanie spotkań po zmierzchu. Łączna kwota dofinansowania to 3,6 mln zł.

Drugi projekt to przebudowa infrastruktury drogowej na terenie gminy Dorohusk. Z pozyskanych środków, w kwocie 2,85 mln zł, kontynuowane będą remonty i przebudowy dróg gminnych. Z programu finansowana będzie również budowa nowych chodników i parkingów na terenie naszej gminy.

Call Now Button